×

Registrace

Informace o vás

Přihlašovací údaje

or login

First name is required!
Last name is required!
First name is not valid!
Last name is not valid!
This is not an email address!
Email address is required!
This email is already registered!
Password is required!
Enter a valid password!
Please enter 6 or more characters!
Please enter 16 or less characters!
Passwords are not same!
Terms and Conditions are required!
Email or Password is wrong!

Jak platit

Dočasně jen bankovním převodem na náš účet, na zprovoznění platby kartou usilovně pracujeme. Zvolenou částku pošlete, prosím, na náš účet 1941727329/0800, jako variabilní symbol uveďte číslo objednávky, které se vám zobrazí po dokončení objednávky na obrazovce. Najdete ho i v potvrzení objednávky, které vám automaticky pošleme mailem. Děkujeme!

Po zaplacení (až nám peníze přijdou na účet) vám na mailovou adresu uvedenou v objednávce pošleme potvrzení o daru, které slouží i pro účely odpočtu z daní. Objednávka ani certifikát jako doklad pro tyto účely neslouží. 

Jak si můžete dar odečíst z daní?

  • Odečet daru od základu daně dle zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů:

  • Fyzické osoby, včetně zaměstnanců, (podle § 15 odst. 5 zákona o dani z příjmu):

    Od základu daně mohou fyzické osoby (včetně zaměstnanců) odečíst hodnotu bezúplatných plnění (darů), pokud úhrnná hodnota bezúplatných plnění (darů) ve zdaňovacím období (kalendářní rok) přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 15 % ze základu daně. Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) uplatňují odpočet darů z daní přímo ve svém daňovém přiznání. Zaměstnanci, kteří si podávají vlastní daňové přiznání, uplatní odpočet obdobně jako OSVČ – tedy ve svém daňovém přiznání. Zaměstnanci, jimž daňové vyrovnání zpracovává zaměstnavatel, předkládají potvrzení o poskytnutí daru své mzdové účtárně jednou ročně, nejpozději do poloviny února a to za celý předchozí rok. Snížení daňového základu se následně projeví v rámci daňového vyrovnání ve vyšší březnové výplatě.

  • Právnické osoby (podle § 20 odst. 8 zákona o dani z příjmu):

    Od základu daně mohou právnické osoby odečíst hodnotu darů, pokud hodnota bezúplatných plnění (darů) činí alespoň 2000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 10 % z již sníženého základu daně. Pro daňové účely musí jít tedy minimálně o dar ve výši alespoň 2000 Kč.

 

 

Podpořte prospěšnou věc

SANANIM je nezisková nestátní organizace, která poskytuje pomoc lidem ohroženým drogovou závislostí a jejich blízkým a plní důležitou roli v ochraně veřejného zdraví. Je financována na základě dotačních řízení ze státního rozpočtu prostřednictvím Rady vlády pro protidrogovou politiku a příslušných ministerstev, pod něž tato činnost spadá, a dále z rozpočtů krajů a obcí.

Na mnohé projekty však potřebujeme získat další finanční prostředky. Jen díky podpoře ze soukromých zdrojů tak můžeme rozvíjet specializované služby pro matky s dětmi, telematické služby, pořádat odborné konference a další; bližší informace ve výročních zprávách.

Možnosti, jak naši činnost můžete podpořit, jsou rozmanité a nezáleží na tom, zda jde o firmu, nadaci nebo jednotlivce...

  • Partnerství

    Kromě zaslání daru prostřednictvím tohoto charitativního e-shopu se můžete stát partnerem našich zařízení, konkrétních projektů nebo jen finančně zaštítit konkrétní akci.
  • Darování finančních prostředků

    Sepíšeme s vámi darovací smlouvu, v níž si můžete určit, na jaký projekt máme vaše peníze použít. Poukážete je pak na náš účet 1941727329/0800 s uvedením variabilního symbolu 777.
  • Sponzorský dar

    >U benefičních akcí, konferencí, slavnostních výročí, výročních komunit a jiných příležitostí uvítáme jakékoliv finanční i věcné sponzorské dary.
    Dále nás můžete podpořit materiálním darem (bílá technika, zdravotnick&ya
  • Dárcovská aplikace Melinda

    Prostřednictvím mobilní aplikace České spořitelny lze SANANIMu přispívat při platbě kartou. Stačí pouze nastavit výši zaokrouhlování... Podrobnosti zde.